Bonfiglioli, tesis ömrünü en iyi şekilde optimize edebilmek adına sürdürülebilir dijital çözümler geliştirir

Senkron relüktans motorları ve özel sürücüler arasındaki entegrasyonun avantajları

Bonfiglioli, rekabetçi,sürekli yüksek kontrol hassasiyeti ve yüksek enerji verimliliğini bir arada toplayan hareket kontrolü için endüstriyel çözümler aramaktadır. Bu amaç, hem çevre koruma felsefesi hem de tesisin ömrü boyunca elde edilebilecek tasarruflar için giderek daha da önemli hale gelmektedir. 

Bu ihtiyaçları karşılamak için, Bonfiglioli Ar&Ge merkezlerinde BSR serisi senkron relüktans motorlarının, özel sensörsüz vektör kontrolü ile donatılmış Active Cube serisi sürücülerle oluşturduğu çözüme dayanan bir sürücü sistemi geliştirmiştir. Bu çözüm paketi, tüm Bonfiglioli endüstriyel redüktör tipleri ile akuple şekilde kullanılabilmektedir.

Bu özel çözüm, kompaktlık ve düşük işletme maliyetleri için çok yüksek verimlilik seviyelerinde optimize edilmiş iki paket halinde sunulmaktadır. (EN 61800-9-2 numaralı yeni Ecodesign standardına göre, motor için IE4 sınıfı ve Güç Tahrik Sistemi için IES2 sınıfı)

Sıradan motor tahrik çözümleriyle karşılaştırıldığında, Bonfiglioli Güç Tahrik Sistemi, sistemin basit ve güvenilir şekilde oluşturulmasını da garanti ederek, motora özel üretilen invertör çalışma eğrileri sayesinde her çalışma noktasındaki enerji tüketiminin en aza indirilmesine olanak sağlar.

Paketin tam olarak kullanılması ile mevcut çok çeşitli yazılım kontrol stratejileri, performanslarda önemli avantajlar sağlar: sensörsüz hız kontrolünde hassasiyet, tork kontrolünde stabilite, düşük hızda veya hiç hız olmadan bile en yüksek tork iletimi, sınıfının en üst seviyesindeki aşırı yüklenme kapasitesi. 

Genel olarak, SPS Italia 2019'da (Zone 4.0) bu Güç Tahrik Sistemi ile birlikte sunulan, sürücüdeki gelişmiş dijital bağlantılar ve Bonfiglioli IOT platformları sayesinde, Endüstri 4.0’a tamamen entegre edilebilen, çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için ideal bir çözümdür.