Bonfiglioli Bauma China 2016'da: Ticaretten yerel şirket konumuna

Bonfiglioli, Bauma China fuarında yapılan basın toplantısında 2016 başarılarını ve geleceğe dönük planlarını paylaştı.

Şirket, güç transmisyonunda küresel lider ve çok sayıda uygulama alanında kontrol mekanizması olma pozisyonunu sağlamlaştırmak üzere 2016 yılı için 780 milyon satış hedefine ulaşmayı planlıyor. Bölgesel anlamda Asya ve Amerika'da iş portföyümüzle ilgili işler büyümeye devam ediyor; Asya Pasifik'te %21 oranında artış olurken Avrupa Orta Doğu ve Afrika (EMEA) ve Amerika'da sırasıyla %58 ve %21 oranında artış olmuştur. Ürün gruplarına gelince, mobil makinelere yönelik tahrik sistemleri, Bonfiglioli cirosunun yaklaşık üçte birini oluşturmaktadır. Cironun geri kalanını rüzgar jeneratörü, maden ve çelik işleri, malzeme işleme ve proses teknolojisi gibi çeşitli sanayi sektörleri oluşturmaktadır.

2015 yılının sonunda Bonfiglioli Asya Pasifik bölgesinin 1/3'ünü oluşturan yaklaşık 3.650 çalışana iş sağlamıştır, bu da yerel yatırım politikası hususunda Bonfiglioli'nin yerel nitelik kazandığının göstergesidir.

Böyle bir durumda Hattingen'deki O&K Antriebstechnik GmbH'nin devralınması, 3 milyon Nm'ye kadar performans aralığında planet dişli ürün portföyü açısından ideal bir hamle olmuştur. Bu yüzden Madencilik ve İnşaat makine sektöründe müşterilerin her türlü performans gereksinimini karşılayacak tek bir kaynak olarak Bonfiglioli'ye güvenilebilir. Premium kaliteye sahip ürün ve hizmetin diğer adı olan O&K Antriebstechnik, madencilik sektörüne daha geniş erişim sağlamakta ve ayrıca Bonfiglioli'nin küresel dağıtım ağını güçlendirmektedir.

#Bonfigliolichina #Bonfigliolidrivesshanghai #Bauma #China