Eğitim 4.0

Bonfiglioli’nin Belluzzi Fioravanti Enstitüsü’ndeki Yapay Zeka and Robot Teknolojisi lisansı

Bonfiglioli Group, “adotta una classe” projesi ile 4.0 eğitimi sunumunu şirketin dışına taşımaktadır. Bu proje, akademi ve iş dünyasında uzmanlık sahibi olan profesyonel öğretmenler ve eğitmenler içeren “bir sınıf seçimine” dayalı 100 saatlik bir projedir. Dijital dönüşüm dünya genelindeki her şirketin ele almak zorunda kaldığı değişiklikler getirdiğinden, Yapay Zeka, büyük veri, Nesnelerin İnterneti ve robot teknolojisi konularını ele alan bir kurs sayesinde çalışma dünyasına hazırlanmak amaçlı uluslararası kabul gören bir sertifikanın düzenlenmesini de sağlayacaktır.

Proje aynı zamanda Belluzzi Fioravanti Enstitüsü’nü de içermekte olup, bugün EVO Sonia Bonfiglioli’de – Bonfiglioli Group başkanı – ve Fausto Carboni - Bonfiglioli Group CEO’su – Bonfiglioli Group tarafından sunulan Proje Çalışması dahil olmak üzere eğitim kursuna katılan ve final sınavını geçen gençlere Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi lisansını ve (RINA ile işbirliği içinde verilen) ilgili sertifikasyonu vermiştir.

Proje Çalışması genelinde, şirket müdürleri ile iletişim kurarak ve Bonfiglioli’nin teknolojilerini kullanma olanağı ile birlikte sınıf dersleri sırasında öğrenilen teorik bilgilerin uygulama pratiği amacıyla kurum içi eğitmenler tarafından desteklenen Bonfiglioli Group’un Evo şirket merkezindeki  misafirleri olmuştur.

“Sorumlu bir İşletmenin rolü, Sonia Bonfiglioli’yi vurgulamakta –aynı zamanda geleceğimiz için çok hayati olan gelecek nesillerin eğitim deneyimi sorumluluğunun üstlenilmesini de içermektedir. İş piyasası ihtiyaçlarını ve yeni mesleki beceriler talebini karşılama kabiliyeti, dijital dönüşümün değişikliklerinin getirdiği özel becerilerin edinilmesine katkıda bulunmak amacıyla eğitim hizmetine kanallanmalıdır. Eğitimin insanların gelecekteki değişikliklerin merkezinde kalmalarını, bunlara direnmemelerini, fakat performanslarını en iyi şekilde kullanmalarını ve tam potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayacak tek araç olduğuna her zaman inanmışızdır”.