CVTCORP mCVT patentli teknolojinin üretimi ve satışına ilişkin özel lisans sözleşmesi

Otoyol üzerindeki marketler için devrim niteliğinde ve yüksek verimli mekanik Sürekli Değişken Transmisyon (mCVT) tasarımı ve gelişimi konusunda bir dünya lideri olan CVTCORP ve dünya çapında dişli motorlar, tahrik sistemleri, planet dişli kutusu ve invertör serisi tasarımcısı, üreticisi ve dağıtımcısı olan Bonfiglioli teleskopik yükleyici ve diğer ekipmanlar için CVTCORP mCVT patentli teknolojinin üretimi ve satışına ilişkin Bonfiglioli’ye özel lisans sözleşmesi imzaladıklarını duyurdular. Bonfiglioli ve CVTCORP arasındaki işbirliği, şu anda mevcut olan mCVT'ye dayalı tam bir transmisyon hattı geliştirmeyi de içerecektir.

2020 yılının başında beklenen ticarileştirme hacmine sahip CVTCORP mevcut satış hattı ile birlikte Skyjack Ecoshift teleskopik yükleyicide kullanılan Ecomec 150'nin üretim transferi de bu lisans sözleşmesine dahildir.

CVTCORP; yeni Skyjack Ecoshift teleskopik yükleyicide kullanılan ve şu anda Ecomec 150 olarak mevcut olan çok güçlü, verimli ve uygun maliyetli bir mCVT geliştirdi. 15 yılı aşkın bir süredir yapılan çalışma ve gelişmelerin sonucu ortaya konulan CVTCORP’nin mCVT patentli teknolojisi otoyol üzerindeki imalatçılara %20-30 aralığında eşsiz operasyon kolaylığı, motor küçültme fırsatları ve genel araç performansı iyileştirmeleri sağlayan tamamen onaylı ve ölçeklenebilir bir çözüm sunuyor.

2015 yılında O&K’nin devralınmasının ardından Bonfiglioli; inşaat, madencilik ve malzeme elleçleme ekipmanları, 1 tondan 1000 tona kadar değişen sürücü makine boyutları için pazardaki en geniş dişli tahrik sistemi yelpazesinin tedarikçisi haline gelmiştir. Dünya çapındaki en saygın makine üreticileri tarafından tanınan tasarım, kanıtlanmış kalite standartları ve operasyonel mükemmellik gibi alanlarda devam eden gelişmeler Bonfiglioli’nin sektördeki 40 yıllık deneyiminin ardından dişli tahrik sistemleri piyasasında bir ölçüt olduğunu doğruladı.

"Bonfiglioli’nin mCVT teknolojimize verdiği onay ve yüksek kaliteli global bir şirket olarak sahip oldukları saygınlık teknolojimizin teleskopik uygulamalarından başlayarak dünya çapında ticarileşmesini hızlandıracak” diye ifade etti CVTCORP'un Kurucusu ve CEO'su Daniel Girard. “Bonfiglioli'ye yenilikçi mCVT teknolojimizin motor küçültme, yakıt azaltma, arttırılmış güvenlik ve üretkenlik sağlamasına olanak tanıyan pazarlara hızla ilerlemesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz,” diye ekledi Girard. “CVTCORP, eksiksiz araç performanslarını optimize etmek ve müşterilere basit ancak son teknolojiye sahip ekipman sağlama amacıyla gelişmiş kontrol ve bağlanabilirlik kapasitesini geliştirmeye devam etmek için Bonfiglioli ile çalışacağız.”

"Son birkaç yıldır, ürün portföyümüzü temel pazarlarımızda müşterilerimizden aldığımız mükemmel geri bildirimlerle geliştirmek ve büyütmek için çok çalıştık ve çaba sarf ettik. Birkaç yıl önce CVTCORP’un teknolojisi ile tanıştığımızda bu teknolojinin bütün ezberleri bozacağını biliyorduk ve teknolojinin sunduğu farklılaşan özellikleri ve firmamızın pazar, teknoloji ve operasyonel temel yeterliliklerimizden yararlanma çeşitliliğini hemen fark ettik,” diye ifade etti Bonfiglioli CEO’su Fausto Carboni.


CVTCORP Hakkında
2001 yılında kurulan CVTCORP, mekanik Sürekli Değişken Transmisyon (mCVT) alanında uzman olan uluslararası bir şirkettir. Şirket; inşaat ve tarım gibi pazarlar için CVT’ler geliştiriyor, üretiyor ve tedarik ediyor. Transmisyon tarafından sağlanan sonsuz sayıda oran, ekipmanın daha az yakıtla daha fazla çalışmasını sağlıyor. Aynı zamanda bu teknoloji yenilikçi ürünlerle donatılmış araç ve ekipmanlara uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Genel merkezi Montreal, Kanada dışında bulunan özel bir şirkettir. Bonfiglioli ile ilgili daha fazla bilgi www.cvtcorp.com

adresinde mevcuttur
Komple redüktörlü motorlar, tahrik sistemleri, planet dişli kutuları ve invertörler alanında dünya çapında bir tasarımcı, üretici ve distribütör olan Bonfiglioli, endüstriyel otomasyon, hareketli makineler ve yenilenebilir enerji alanında en zorlu ihtiyaçları karşılar. Birçok sektörde pazar lideri olan Bonfiglioli, diğer tüm tahrik üreticilerinden daha fazla sektör ve uygulamaya hizmet sunar. 1956 yılında kurulan Bonfiglioli, dünya çapında 14 üretim tesisi ve 3.700’ün üzerinde çalışanı ile 21 ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi www.bonfiglioli.com adresinde mevcuttur

#CVTtechnology #telehandlers #CVTCORP