Hannover Messe 2017: Bonfiglioli yeni ürün serisinin piyasaya sürüleceğini, yeni ürün iyileştirmeleri ve yeni ürün serisinin yayılacağını bildirdi

Bonfiglioli yeni 300M serisi dişlinin piyasaya sürülmesiyle ürün tekliflerini büyütüyor. Optimize edilmiş redüksiyon aşamalarına sahip bu yeni seri aynı kompakt ölçülerde en yüksek performans ve tork yoğunluğu sağlamakla birlikte 1,3 - 1.300 kNm çıkış torkuyla 20 farklı ölçüde mevcuttur. 300M planet tahrik sistemleri yeni tasarlanmış planet rulmanlarıyla donatılmışıtır, bu rulmanlar yüksek sayıda çalışma döngülerinde yüzde 50'ye kadar daha fazla tork sağlamaktadır. Bonfiglioli tarafından üretilen 300M serisi yeni planet dişli, bilenen 300 serisi planet dişlinin yerine kullanılabilir ve entegre dişli motorlar, IEC ve NEMA elektrik ve hidrolik motorlar için uygundur.

Şirket ayrıca 160 veya su soğutmalı 200 kW güç kademesi iyileştirmesi yapılan Active Cube 7 tahrik kontrol ünitesini de sundu. Tahrik sistemleri 400 Volt kaynak voltajı için uygundur. 160 kW versiyonunda kompakt ACU 7 konvertörler 2 kW/dm değerinde yüksek güç yoğunluğuna sahiptir. Yeni ACU 7 tahrik sistemlerinin 200 kW su soğutmalı versiyonu 2,5 kW/dm3 değerinde sıra dışı güç yoğunluğu sağlamaktadır. İyileştirilmiş ACU 7 tahrik sistemleri özellikle malzeme işleme, madencilik, şeker, su ve atık su, yol yapımı ve plastik gibi orta ve ağır hizmet tipi sanayilere uygundur.

Dahası, Bonfiglioli dört yeni boyutta onaylı HDO helis ve ayna dişli serisini tanıtarak helis ve aynı dişli tahrik sistemleri ürün yelpazesini genişlettiğini duyurdu: 9 - 23 kNm tork arasında değişen 71, 81, 91 ve 95. HDO serisinin yeni helis ayna dişli ünitelerinin tasarımı modüler ve son derece güvenilir olup dikey ve yatay simetri sonucu yüksek esneklik sunmaktadır.