Yeni Bonfiglioli BSR Senkron Relüktans motorları: daha yüksek güç ve verim

Bonfiglioli BSR senkron relüktans motorlarının yeni sürümü, IE2 verim sınıfına sahip dört kutuplu standart endüksiyon motoru serisiyle aynı statör uzunluğunda IE4 verim sınıfına ulaşmaktadır. Alternatif olarak IE2 verim sınıfına göre aynı motor hacminde iki kat güce ulaşmaktadır.

Bunlar uygulama düzeyinde önemli avantajlar sağlayan sıra dışı iyileştirmelerdir. Dolayısıyla Bonfiglioli çok sayıda uygulamaya uyacak iki motor ve frekans invertör paketi sunmaktadır: IE4 standardında Yüksek Verim paketi ve tam dinamik ve yüksek hassasiyet hızına sahip Yüksek Güç Yoğunluğu paketi. Bunların hepsi sensörsüz moddadır. BSR tipi tasarıma sahip motor IEC71'den IEC132'ye altı farklı gövde ölçüsüyle mevcuttur. Kademe 0,37 - 18,5 kW arasında olacaktır.

IE4 standardındaki Yüksek Verim paketi, göz açıp kapayıncaya kadar verimi artırmak üzere mevcut makinenin yükseltilmesini sağlar. Aynı gövde ölçüsüne sahip yeni motor optimize edilmiş sürücü yazılımıyla birlikte verimde büyük kazanç elde edilmesini sağlar, böylece azalan çalışma masrafıyla hızlı bir şekilde maliyetini karşılar. Yüksek Güç Yoğunluğu paketi geniş Bonfiglioli dişli kutusu portföyüyle birlikte gerekli kurulum alanı açısından büyük avantajlar sunmaktadır. Aynı çıkış gücüne sahip yeni senkron BSR relüktans motoru için daha az alan gerekmektedir. Tahrik daha kısa yapılmış olup uygulamaya göre terminal kutusu dahil daha küçüktür ve iki gövde ölçüsü kadar küçültülmüştür. Bu sayede makine tasarımcısı için daha fazla alan ve serbestlik sağlanmaktadır. Bonfiglioli Active Cube Serisi frekans invertörlerinde mevcut yeni vektör kontrolü (FOC Saha Odaklı Kontrol), özellikle değişken yük ve atalet gerektiren uygulamalara yönelik makinenin yüksek hassasiyetli ve dinamik hız ve tork kontrolü gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

Bonfiglioli Senkron Relüktans (BSR) motorlarında bobin ya da mıknatıs yoktur, dolayısıyla standart çözümlerle karşılaştırıldığında indüksiyon akımı ve alt rotor kayıpları olmaz. Bu nedenle daha yüksek güvenilirlik açısından makinede daha az ısı kaybı ve daha uzun ömürlü rulmanlar bulunmaktadır. Active Cube frekans invertörüyle senkron relüktans dişli motor içeren tahrik sistemi, pompa, fan, karıştırıcı ve dozajlama gibi çeşitli uygulamalara mükemmel şekilde uyarlanabilir.

BSR Serisiyle ilgili daha fazla bilgi öğrenmek için buraya tıklayın

#electricmotor #synchronousreluctancemotor #IE4motor