Bonfiglioli Chennai'de yeni bir tesis kuruyor

Bonfiglioli'nin Hindistan yan kuruluşu olan Bonfiglioli Transmissions Pvt Ltd, Hindistan'ın Chennai kentinde yeni bir üretim tesisiyle büyümeye devam ediyor.

140.000 fitkare alana sahip yeni tesis, Thirumudivakkam'daki SIDCO Sanayi Bölgesi'nde bulunan mevcut fabrikanın hemen yanına inşa edildi. Bu tesiste dünya genelindeki Bonfiglioli noktalarıyla tutarlı bir şekilde yüksek kalite ve güvenlik standartlarıyla kurulacak modern montaj grupları, küresel Ar-Ge merkezi ve test laboratuvarları yer almaktadır. Yıllık 75.000 birim kapasitesiyle yeni tesis, Bonfiglioli'nin mevcut ve yeni piyasalarda müşterilere arazi, inşaat, madencilik, tarım ve malzeme işleme uygulamalarına yönelik hizmet vermesini sağlayacak.

Gelişme üzerine Bonfiglioli Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sonia Bonfiglioli şunları söyledi: "Chennai'de temel taşını yerleştirdiğimiz 1999 yılından bu yana bu ülkenin potansiyeline inanmaktayız. Fabrika, araştırma ve geliştirme merkezilerine yatırım yaparak ve son derece uzman personelimizle yıllar geçtikçe daha da büyüdük. Hindistan Bonfiglioli için önemli bir ülkedir ve şimdiye kadar elde edilen güzel sonuçlar, burada Chennai'de iş yapmaya başlamakta haklı olduğumuzu gösterdi. Hindistan'daki bu büyüme girişimi, şirketin üretim ve montaj fabrikalarına yönelik küresel yatırım stratejisinin bir parçasıdır. Doğrusu bizler fabrikalarımızın müşterilerimize değer katmanın ilk adımı olduğuna inanıyoruz. Yüksek teknoloji, gerçek zamanlı akıllı üretim ve üst düzey çözümlerle Hindistan'da ve deniz aşırı ABD, İtalya, Çin ve Almanya piyasalarında artan ve gelişen ihtiyaçları karşılayabileceğiz.”

Bu yeni yatırım, Hindistan için daha geniş kapsamlı büyüme planının bir parçası olup, Chennai'deki mevcut fabrikayı ve Sriperumbudur yakınlarında bulunan Mannur'daki tesisi içermektedir, bu iki tesis de mobil makineler, rüzgar türbinleri ve endüstriyel işlemlere yönelik dişli kutusu ve redüktörlü motor üretimine odaklanmaktadır. Bu arada batı Hindistan'daki Pune şehrinde yeni açılan montaj tesisi gıda, paketleme, beton, çelik, tıbbi ilaç, tekstil, malzeme işleme, şeker, güç üretimi, kağıt ve su arıtma sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilere hizmet vermek üzere yıllık 90.000 birim sağlamaktadır.

Son 5 yılda yüzde 80'in üzerinde büyüme göstererek Bonfiglioli'nin 2017 yılında Hindistan'da elde ettiği gelir 7,332 milyon rupi, yani 91,65 milyon eurodur. Chennai'deki yeni fabrikayla birlikte şirket gelecek yıl da büyümeye devam etmeyi amaçlıyor.

#Bonfigliolindia #manufacturing #India #Chennai