Bonfiglioli Hindistan'daki Faaliyetlerini Büyütecek

Hindistan'daki Bonfiglioli, Hindistan'da faaliyetlerin artırılacağını bildirdi. Hindistan'daki büyüme planları Chennai'da mevcut tesislerin iyileştirilmesi ve toplam 85 Cr INR (11,3 milyon euro) yatırımla Pune'da (Chakan bölgesi) yeni bir tesisin inşa edilmesini kapsamaktadır.

Chennai'de Thirumudivakkam, SIDCO Sanayi Bölgesi'nde bulunan mevcut tesis 180.000 fitkare ve Sriperumbudur yakınlarında bulunan Mannur tesisi 100.000 fitkare alanı kapsamaktadır. Bu tesisler mobil makineler, rüzgar türbinleri ve endüstriyel işlemlere yönelik dişli kutuları ile redüktörlü motorlar üreten son derece entegre tesislerdir. Tesislerde ayrıca Hindistan piyasasına özel ürünler geliştiren bir Ar-Ge Merkezi bulunmaktadır. Thirumudivakkam'daki mevcut tesisin yanına 140.000 fitkarelik yeni bir tesis inşa edilecek. Bu tesiste dünya genelindeki Bonfiglioli noktalarıyla tutarlı bir şekilde yüksek kalite ve güvenlik standartlarıyla kurulacak modern montaj grupları, Ar-Ge Merkezi ve test laboratuvarları yer alacak. Tesisin beklenen yıllık kapasitesi 75.000 birim olup Bonfiglioli'nin mevcut ve yeni piyasalarda müşterilere arazi, inşaat, madencilik, tarım ve malzeme işleme uygulamalarına yönelik hizmet vermesini sağlayacak.

Pune'da (batı Hindistan, Chakan bölgesi) tamamen yeni bir tesis inşa edilecek ve bu tesisin Mart 2017'de hazır olması bekleniyor. Bu yeni tesis 3.000 fitkaresi ofis alanı olmak üzere yaklaşık 45.000 fitkare alanı kapsayacak, 11 montaj merkezi ve 2.000 mağaza noktası barındıracak, bunların hepsi dünya genelindeki Bonfiglioli noktalarıyla uyumlu şekilde en yüksek kalite ve güvenlik standartlarına göre inşa edilecek. Gıda, paketleme, beton, çelik, tıbbi ilaç, tekstil, malzeme işleme, şeker, güç üretimi, kağıt ve su arıtma sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilere hizmet vermek üzere beklenen yıllık kapasite 150.000 birimdir. Bonfiglioli Grubu Genel Müdürü Sonia Bonfiglioli şunları aktardı: "Bonfiglioli bu sene 60ıncı yıldönümünü kutluyor fakat bizler geçmişe bakmıyoruz. Gelecekte Bonfiglioli'nin sanayi gelişimine yönelik nasıl model olabileceği ve Hindistan gibi hızlı gelişme gösteren ülkelerde müşterilerimize nasıl daha iyi hizmet verebileceğimizle ilgileniyoruz. Hindistan'daki büyüme girişimleri, gelecek 60 yıl ve daha ilerisi için Bonfiglioli'nin daha da güçlenmesi amacıyla Hindistan ve civardaki ülkelerde müşteri teslimat süresini büyük oranda azaltacak şekilde üretim kapasitesinin artmasını sağlayacaktır."

#Bonfiglioliindia #manufacturing #India #Chennaiplant