Bonfiglioli, işimizin Endüstri 4.0'a doğru bir sonraki EVRİM adımı olan (EVOlution) EVO projesini tanıttı

Grubun İtalya'daki en büyük endüstriyel sahası olacak EVO projesi, Calderara di Reno'daki Bonfiglioli Riduttori fabrikasında tanıtıldı. EVO tesisi, 2018 yılına kadar modern bir fabrikanın kurulacağı 148.700 metrekare genişliğindeki "Clementino Bonfiglioli sahası"na kurulacak. Mevcut Calderara tesisini içeren EVO projesi tam olarak çalışabilir durumda olduğunda 56.000 metrekaresi yeşil alan ve ön avlu olmak üzere toplam 58.500 metrekare alanı kapsayacak.

EVO projesi, dünya çapında zaten sektörün en büyük üreticilerinden biri olan şirketin pazar pozisyonunu korumak ve geliştirmek üzere gerçekleştirilen çok sayıda stratejik girişimin bir parçasıdır. 2015 yılına ait mükemmel sonuçlara bakıldığında 730 milyon euroluk ciroya sahip şirketin büyüme oranı açıkça görülmektedir. Şirket, geniş çaplı uygulama alanlarındaki lider konumunu tamamen garanti altına almak üzere bu yıl 780 milyonluk satış hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır. Son zamanlarda Alman O&K Antriebstechnik GmbH şirketinin devralınması ve İtalya üretim tesisi olan Forlì'nin genişletilmesi, üretim süreçleri ve ürün tekliflerinin sürekli olarak yenilenmesi ve geliştirilmesi sonucunda Grubun bir bütün olarak rekabet etme kapasitesini artırmaya katkı sağlamıştır. EVO tamamlandığında, şu alanlara bölünmek üzere toplamda 60 milyon euroluk yatırım yapılmış olacak: En iyi Endüstri 4.0 uygulamalarıyla aynı çizgide olan yeni üretim teknolojileri için 30 milyon, altyapı için 30 milyon.

Bu yatırımla EVO, Bonfiglioli'nin endüstriyel ürün proses ve işleme alanında rekabetçi büyüme stratejisine yönelik uzun vadeli odak noktası olacaktır. Bu proje tam çalışma durumuna geldiğinde halihazırda İtalya'daki Calderara di Reno, Sala Bolognese ve Vignola tesislerine bölünmüş olan Endüstriyel İş Birimine ait tüm sanayi faaliyetlerinin bütünleştirilmesi sonucu üretim gruplarının yıllık kapasitesi 800.000 birim olacak ve 600 çalışan istihdam edilecek. Bonfiglioli Riduttori altmış yıl önce kurucusunun sıra dışı girişimcilik yeteneği ile endüstriyel üretim yapma becerisi bulunan alan olarak Bologna'da kurulmuştur.

Başarısının sınırı yoktu: Etkili süreçler, ürün kalitesi ve insan kaynakları o zamanlar da şimdiki gibi üzerine EVO'nun kurulacağı kilometre taşlarıydı. Proje Calderara di Reno'ya ait tüm üretim alanlarını ve sosyal yaşamı bütünleştirmek için tasarlanmış Sınır Tanımayan Fabrika ile iş gücünün yaşam kalitesine saygı duyularak oluşturulmuştur. EVO, çevre etkisi bakımından mükemmel performans sunarak en yeni enerji verimliliği standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır: Tesis 455 ağaç ve 3000 metrekare çatı bahçesi ile kurulacak ve genişletilecek alanın kendisi sıfır enerji olacak şekilde tasarlanmıştır. Diğer bir ifadeyle yenilenebilir kaynaklar kullanılarak tüm binaların ihtiyaç duyduğundan daha fazla enerji üretecek. Aslında EVO için sadece binaların çatılarına değil aynı zamanda personel otoparkının güneşliklerine de monte edilen 3 MW tepe gerilimli fotovoltaik donanımla enerji sağlanacak.

#IOT #INDUSTRY4.0 #Manufacturing #EVOlution