Bonfiglioli, O&K Antriebstechnik Gmbh’nin %100’ünün satın alımını sonuçlandırdı

20 Kasım 2018’de Bonfiglioli ve Carraro, Kasım 2015’te iki şirket tarafından imzalanan anlaşma ile başlayan işlemi, bugün toplam bedeli 17 milyon Euro olan kalan hisselerin satınalımı gerçekleştirerek tamamladı. Böylece Bonfiglioli, O&K Antriebstechnik GmbH şirketinin tek sahibi oldu.

Bonfiglioli ve Carraro tarafından 2015 yılında imzalanan anlaşmaya dayalı stratejik mantık ve işbirliği mekanizmalarının tüm iş alanları içinde O&KA ürünlerine sağladığı atak sayesinde belirgin bir artış kaydedilmiştir. Bu fark geçtiğimiz üç yılda hemen göze çarpmaktadır; 2015’te yaklaşık 36 milyon Euro olan konsolide gelirlerin 2018 yılında yaklaşık 65 milyon Euro beklenmektedir.

“Carraro ile son yıllarda kaydettiğimiz ilerlemeden çok memnunuz ve bu sayede O&K Antriebstechnik GmbH’nin %100’ünün satın alımını beklenenden önce sonuçlandırdık. Bonfiglioli ve O&KA arasındaki mükemmel pazar tamamlayıcılığında kaldıraç olma ve iki markanın konumlandırılmasının tutarlılığı konusundaki stratejik amaç, Bonfiglioli’nin Alman şirketine karşı ilgisinin nedenlerinin temelini oluşturmaktadır. İki şirket de kesinlikle erdemli operasyonel sinerjileri tetiklemek ile birlikte piyasadan çok olumlu geri dönüşler aldılar. - Bonfiglioli Riduttori SpA Başkanı Sonia Bonfiglioli’yi şu şekilde sözlerine son verdi -Bizim niyetimiz, denizcilik, liman ve havalimanı sektörleri için hafriyat, inşaat, madencilik ve makine pazarında genişleme sürecini en üst düzeye çıkararak şimdiye kadar izlenen yolda devam etmektir; bu da Bonfiglioli’nin dünya liderliği alanını yüksek güç iletimi ve kontrolü sektörüne kadar genişletmektedir".

“Bizi dünyanın her bölgesinde ana referans sektörlerimizde hareketli kılan, özellikle dinamik bir pazar bağlamında temel işimize odaklanma mantığı sayesinde O&K Antriebstechnik’in kalan hisselerinin devrini hızlandırma fırsatını yakaladık. - Grup Başkanı Enrico Carraro şöyle yorumlamaktadır - Üç yıl önce Bonfiglioli Grubu gibi ciddi bir ortakla birlikte hedeflenen rotanın geçerliliği, iş dünyasından gerçek yerini bulan Alman firmasının elde ettiği mükemmel sonuçlarla da teyit edildi".