Sampingranaggi, Bonfiglioli Group'un bir parçası oldu

Bu satın alma ile Bonfiglioli S.p.A., hem İtalya'da hem de Çin'de üretimini daha da dikeyleştirecek ve son derece yüksek hassasiyet ve verimliliğe sahip Dişli Üniteleri geliştirme sayesinde Robotik uygulama pazarını genişletecek.

Sampingranaggi'nin teknik bilgisi ile Grubun tasarım ve üretim stratejileri arasında mükemmel bir sinerji

Bu satın almanın bizim için özel bir anlamı var: bu, 1948'de kurucumuz Clementino Bonfiglioli'nin mesleği icra ettiği ve öğrendiği ilk şirketti. 

Başkanımız Sonia Bonfiglioli’nin yorumu: “Sampingranaggi savaş sonrası dönemde zaten orada olmasaydı, bugün Bonfiglioli'nin var olmayacağını düşünmek hoşuma gidiyor. [...] Beni çok mutlu eden bu “duygusal” buluşmanın ve Sampingranaggi ve Bonfiglioli ürünlerinin tam tamamlayıcılığının ötesinde ilk düşüncem, artık Bonfiglioli'nin önemli bir parçası haline gelen bu şirketin kadınları ve erkekleridir.

Çoğu zaman (dişli kutularının kalbi olan) konik dişlileri üretmek için fabrikalar satın alabilirdik, ancak insan eli olmadan makineler yalnızca sabit atomlardır. Becerileri, bilgileri ve deneyimleri Sampingranaggi'nin büyük mirasıdır ve bugün büyük Bonfiglioli ailesinin bir parçası haline gelmiştir. En sıcak karşılamam onlara gidiyor.

Grubun CEO'su Fausto Carboni, "Bonfiglioli için SAMP, birçok açıdan büyük bir fırsatı temsil ediyor" dedi. Endüstriyel bir bakış açısından, bize konik dişliler de dahil olmak üzere bazı stratejik bileşen üretimlerini entegre etme imkanı sunarken, İtalya ve Çin'de, satın almanın bir parçası olan yerel şirketleri aracılığıyla iş geliştirme açısından gelecekte büyüme için bolca yer bulunan robotik dişli kutusu pazarına girmemize izin veriyor.”

Aşağıdaki bağlantıdan Basın Duyurusunu indirin.