Uyarı: tarayıcınız güncel olmayabilir
Bu sitedeki özellikleri en iyi şekilde kullanmak için tarayıcınızı güncelleyin

Bonfiglioli Döner Tahrikler

Bonfiglioli döner tahrik çözümleri, önemli Avustralya liman tesislerinin güvenlik ve verimliliğini artırıyor 

Asya ile ticaretin artması ve büyüyen Avustralya ekonomisi sayesinde liman tesisleri, son yıllarda büyük gelişme gösterdi. İstifleme yükleme vinçleri; dökme malzemelerin istiflenmesi, karıştırılması ve boşaltılmasında büyük bir rol oynuyor. Bu tipik uygulama, zorlu ortamlarda uzun çalışma saatleri ve son derece ağır iş yükleri içerdiğinden, dayanıklı ve etkili bir tahrik çözümü seçimi son derece önemlidir. 

Uygulama Mühendisliği ekibi sayesinde Bonfiglioli Avustralya, müşterisinin makinenin verimliliğini arttıracak, enerji tüketimini azaltacak ve güvenlik düzeyini arttıracak özel bir çözüm geliştirmesi konusunda yardımcı olmuştur.

300 Serisi

İki döner eleman, üç adet Bonfiglioli 316 konik dişli planet redüktör sistemi kullanmaktadır. Ayrıca arıza süresi ve üretim kaybını azaltmak için her zaman bir yedek de mevcuttur. Avustralya’nın büyük bir gemi yükleme tesisinde stok alanı için bir istifleme yükleme vincini çalıştırmak üzere kurulan bu çözüm; güvenlik, dayanıklılık ve performans sunuyor.

Bonfiglioli lider proje mühendisi Harry Singh, bu konuda şunları söylüyor “Komplike mühendislik süreçlerinin ürünü olmasına ve Avustralya ve İtalya’dan birinci sınıf kalitedeki parçaları içermesine rağmen; Bonfiglioli’nin tahrikleri değiştirilen eski tahriklerden daha uygun maliyetliydi.”

Mükemmel güvenilirlik için iki kat güvenlik

Operasyonel verimlilik ve her daim sorunsuz çalışma sağlamak için hayati öneme sahip olan döner tahrikler, gelişmiş güvenlik için iki kat yedekleme sunuyor.

“Çoğu tahrikte bulunan standart tork sınırlayıcının yanı sıra bu özel tasarlanmış döner tahrikler, konik aşamada ikincil bir enkodere sahiptir. Bu, tahriki yavaş hızlarda ölçen ve herhangi bir sorun tespit edildiğinde sürücüyü durduracak PLC’ye [programlanabilir akıllı kontrol cihazı] veri gönderen sensörlere sahiptir. “diye ekliyor Sn. Singh.
Bu tahrikler; sorunsuz çalışma için ek güvenlik sağlamak amacıyla motor ve redüktör mili arasındaki önemsiz hız hatalarını tanımlayabilen ikincil bir algılama cihazına (proxy sensörleri) sahiptir. Sensörler ve tahriğin tüm bileşen parçaları, dünya çapında kanıtlanmış ve ISO sertifikalı markalardan tedarik edilmiştir. 

Yerel ihtiyaçlar için tasarlanan birinci sınıf ürünler

Son derece kalifiye yerel ekibi ve dünya çapındaki kapasitesi sayesinde Bonfiglioli, müşterinin benzersiz uygulama gereksinimlerine son derece uygun şekilde tasarlanmış döner tahrikler tedarik etti.  Bonfiglioli Avustralya Ülke Müdürü Malcom Lewis, bu konuda şunları söylüyor “Müşteri Uygulama mühendislerimiz, bu tahrikleri tasarlarken güvenli, dayanıklı, güvenilir bir temel üzerine inşa etmiş - 316 planet redüktör - ve müşterinin gereksinimlerine uygun ek güvenlik ve verimlilik özellikleri eklemiştir.” 

Kurulumu son derece kolay olan tüm Bonfiglioli döner tahrikleri, birçok uygulamada sorunsuz ve doğru performans sağlamak için hassas tork kontrolüne sahiptir. 
 

Belgeleri İndirin

Selection Of Gearboxes- Planetary Drives For Mobile-300

tr

İletişim Bilgileri

Bonfiglioli Headquarters
Via Giovanni XXIII, 7/A
40012 Lippo di Calderara di Reno - Bologna (IT)
irtibatını bul
Bonfiglioli Headquarters
Bize ulaşın YUKARI
Uyarı :
siteyi çalıştırmak için tarayıcınızda javascript'i etkinleştirmeniz gerekir