Bonfiglioli Hindistan'da Kızlar Evi'nin Temellerini Attı

Bonfiglioli, Hindistan'ın Chennai bölgesindeki tesisine yakın bir köyde kızlara yönelik bir evin temellerini attı.

Govindavadi Köyü'ndeki (Kancheepuram Bölgesi) yeni ev kimsesiz ya da yoksul ailelerden gelen 50 kıza daha iyi bir gelecek sağlamak üzere onlara kalacak yer sağlayacak.

Evde yatakhane, yemekhaneler, bahçeler, bir oyun alanı, dinlenme ve spor alanları, resim, dans, müzik, bahçe işleri ve daha pek çok müfredat dışı etkinlikler yer alacak. Önemli derslerin (matematik, fen, İngilizce, vs.) yanında terzilik ve bilgisayar becerileri gibi alanlarda mesleki eğitimler de günlük yaşamın bir parçası olacak. Güvenlik ve emniyet açısından güvenlik görevlisi ve kadın gözetmenlerin yanı sıra CCTV kameraları takılacak.

Kızlara ait CheerFutureRoseLand adlı ev, Chennai üretim tesisinin yakınındaki bölgede yaşayan kimsesiz yoksul çocuklara yardım etmek üzere Bonfiglioli tarafından inşa edilecek ikinci evdir. Erkek çocuklar için CheerFutureLand olarak adlandırılan ilk ev 2009'da inşa edilmiştir ve o zamandan bu yana sevgi dolu ve güvenli bir ortamda akademik ve mesleki eğitim alan yaklaşık 60 erkek çocuğunu barındırmıştır. Bu evde yetişen genç bir adam şu anda teknisyen olarak Bonfiglioli Chennai tesisinde çalışmaktadır. Sayın Bonfiglioli şunları aktardı: "Babam özellikle daha iyi bir gelecek için çocukları eğitmek ve onlara fırsat tanımak adına onlara yardım etmek isterdi." "Chennai'de erkekler evini inşa ettik çünkü Chennai'deki Bonfiglioli tesisi büyük başarı elde ederken bu bölgede yardıma ihtiyacı olan çocukları görmezlikten gelemezdik. Şimdi de bu fırsatı genç kızlara da sunmak istiyoruz."

Hindistan'daki tüm Bonfiglioli girişimlerini keşfedin.

#Bonfigliolindia #csriniatives #cheerfutureroseland #educategirls #India