Yeni Malpighi La.B merkezi, Clementino Bonfiglioli'ye ithafen kapılarını açtı

Robotik, Bilgisayar Bilimi, Tasarım ve 3D Tasarım laboratuvarı olan yeni Malpighi La.B merkezi, Clementino Bonfiglioli'ye ithafen kapılarını açtı

Bina, mimar Profesör Lorenzo Raggi önderliğinde Malpighi La.B çalışma grubunun bir parçası olarak öğrencilerle işbirliği yapılarak geliştirilmiştir.

Bu, laboratuvarın arkasında yatan amacın somut bir örneğidir: İş ve araştırma dünyasıyla ilgili fikirler geliştirmek ve deneyim kazanmak isteyen gençlere yönelik bir fırsat. İtalya'da ilk kez okul öğrencileri, kendilerine tahsis edilen bir binanın tasarımına dahil olma ve bütün yapı aşamalarına katılma fırsatı yakalamıştır.

Girişimin istekli ortaklarından biri olan Bonfiglioli grubu projeye yatırım yapmıştır. Sonia Bonfiglioli şunları aktardı "Bu laboratuvar babam Clementino'nun teknoloji aşkını gençlere aktarma ve başladıkları eğitim düzeyine bakılmaksızın bu gençlerle aktif olarak birlikte çalışma hayalini gerçekleştirmiştir. Bu projeye her zaman yatırımda bulunurduk ancak son zamanlarda devlet tarafından uygulamaya konan okul teşvik primi ilerlememiz ve projeyi daha hızlı bitirmemiz konusunda bizleri teşvik etti." Malpighi La.B, İtalya'nın Bologna kentindeki Emilia Romagna bölgesinde açılacak ve özellikle Bologna Üniversitesi, Cineca, H Farm Dijital Akademi ve Turin Robotik Ağı gibi kuruluşlarla prestijli eğitim işbirliklerinden yararlanacaktır.

La.B öğrencilerin öğrenme süreçlerini hızlandıracak ve onlara faydalı çalışma araçları sunacaktır. Laboratuvar, teknoloji kültürlerini geliştirmek isteyen tüm gençlere açık olacak, dolayısıyla bu girişim, okulun merkezinde "inovasyon" ve "yaratıcılık" kavramlarının olduğu, farklı dünyaların kesişim noktası haline geldiği engel tanımayan bir girişimdir.

İtalya'daki Bonfiglioli CSR projeleriyle ilgili daha fazla bilgi edinin.

#malpighilab #bolognaschool #csrinitiatives