Bonfiglioli dağıtım ağı

Bonfiglioli, bu kadar yaygın bir dağıtımın karmaşıklığını nasıl yönetebildi?

“Sei sigma” İtalyan Akademisince yayınlanan bir vaka araştırması

Makale, günümüz pazarında tüm değer zincirine artan ilgi düzeyini vurgulamaktadır. Özellikle, kılcal ortakların varlığı, hem ticari açıdan hem de ilgili hizmetler açısından dünya çapındaki müşterilere kişiselleştirilmiş bir teklife izin vererek sayısız avantaja yol açan ürünlerin katma değerini artıran faktörlerden biridir. Müşterilerin ihtiyaçları yıllar içinde artmıştır. Ürünlerin ve ilgili hizmetlerin kalitesine ve performanslarının garantisine giderek daha fazla özen gösteriyorlar. Öte yandan, karmaşık ve kılcal bir dağıtım ağının varlığı, bir garnizon olarak kalite güvencesi ve Lider Şirketin standartlarına uygunluk dahil olmak üzere bir dizi açık organizasyonel ve yönetimsel sorunu içerir. Böyle bir karmaşıklık yönetilmelidir. Bu belgede, Bonfiglioli gibi modern bir çok uluslu üretim şirketinin dağıtım ağının, özel bir Teknik Standart Mevzuatını oluşturarak ve bağımsız bir üçüncü tarafın desteğini kullanan bayiler için bir Hizmet Sertifikası geliştirerek nasıl önemli bir iyileştirme müdahalesine tabi tutulduğu anlatılmaktadır. 

Endüstriyel dağıtım, her zaman Bonfiglioli'nin iş modelinin temel direği ve tüm dünyadaki müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için hayati bir kurumsal varlık olmuştur Özel bir dağıtım politikası sayesinde Bonfiglioli, ortaklarına teknik, ticari ve stratejik destek sağlayarak uzun süreli bir ilişkinin koşullarını belirler ve onlara yerel müşterilere yüksek kaliteli hizmet sunmak için gerekli tüm araçları sağlar.   
2019'da Bonfiglioli, dünya çapında benzersiz bir sertifika ile distribütörleriyle birlikte bir adım daha ileri gitmeye karar verdi. Sertifika, TÜV Italia tarafından verilir ve BEST sertifikalı bir distribütörü ziyaret eden tüm Bonfiglioli müşterilerine dünyanın her yerinde aynı yüksek hizmet seviyesini garanti eder. Sağladıkları ürün ve hizmetler Bonfiglioli'nin kalite, güvenlik ve etik gereksinimleriyle mükemmel bir şekilde eşleşir. TÜV Italia tarafından yürütülen denetim, her adayın yeterliliğinin ve kalitesinin doğru bir şekilde değerlendirilmesini sağlayan ölçülebilir ve tekrarlanabilir göstergelere dayanır.  

Distribütörlerimiz, müşterilerinin gereksinimlerini çok kısa sürede karşılamak için çok çeşitli ürünleri bir araya getirebilir. Başlangıç desteğinden lojistik ve operasyonel desteğe, özel eğitime, ticari anlayışa ve satış sonrası desteğe kadar BEST, müşterilerinin başarısıyla günlük olarak ilgilenir.   


DAHA FAZLASINI KEŞFET>