Bonfiglioli'nin alandan tasarruf sağlayan ağır hizmet tipi tahrik sistemi Sun Metals'in çinko besleme ünitesine güvenli bir şekilde güç sağlıyor

Bonfiglioli'nin alandan tasarruf sağlayan ağır hizmet tipi tahrik sistemi Sun Metals'in çinko besleme ünitesine güvenli bir şekilde güç sağlıyor

Tüm koşullarda dayanıklılığı ve güvenilirliği nedeniyle seçilen kompakt fakat güçlü Bonfiglioli HDO 170 tahrik sistemi, Sun Metals'in çinko arıtma faaliyetlerinde Transmin Düşük Profilli Besleme Ünitesine (LPF) güç verilmesini sağlıyor.

Faaliyete geçtiğinden bu yana etkin ve üretken bir şekilde çalışan Bonfiglioli HDO 170 tahrik sistemi, mevcut kuyuda dar alanda LPF için tahrik sistemi taktırması gereken Sun Metals'a yönelik yerden tasarruf sağlayan bir çözüm sunmak üzere Avustralya'da geliştirilip monte edilmiştir.

Bu çözüm 127.700 Nm tork üreten 75 kW motora sahiptir. Transmin'de Baş Tasarım Mühendisi Sayın Tony Warren şunları söyledi: "Kompakt tasarım, Sun Metals LPF için Bonfiglioli tahrik sisteminin kullanılmasının sağlayacağı en önemli avantajlardan biriydi. Ayrıca Bonfiglioli ekibinin sağladığı hizmet ve destek her zaman hızlı ve profesyonel olmuştur." Transmin, birinci sınıf yenilikçi teknik ekipman tedarikçisi olup halihazırda 60'ın üzerinde ülkede imalat, madencilik, kaynak ve kaba malzeme işleme sanayilerine yönelik teknik ekipman tedarik ederek hizmet sağlamaktadır.

Transmin LPF 400 ton/saat çinko konsantresi taşıyabilir ve yana devrilen araçlarla doldurulan büyük bir besleme hunisinin altında bulunur. Çinko konsantresi daha sonra, çinko metale dönüştürülmek üzere işleme tesisine beslenir. Sayın Warren şu sözlerle devam etti: "Bonfiglioli tahrik sistemlerinin güvenilirliği birinci sınıf. Tahrik sistemlerini, Avustralya genelinde bazıları zorlu koşullar olmakla birlikte çok sayıda projede kullandık ve bu tahrik sistemlerinin dayanıklılık ve güveni lirliği her zaman mükemmeldi." "Transmin LPF, sıradan besleme ünitesi teknolojisiyle karşılaştırıldığında kayışlı ve zincirli besleme ünitesi avantajlarının yanı sıra eğimli geçiş kullanılarak yön değiştirme kabiliyeti içeren benzersiz avantajlar sunan hibrit besleme ünitesidir. LPF'ye güç sağlamak ve Sun Metals gibi müşterilerimize tutarlı performans sunmak için güvenilir bir tahrik sistemi gerekmektedir". "Bonfiglioli'yi benzersiz kılan şey, ağır hizmet tipi tahrik sistemine yönelik üretilen kalitenin dışında, sağladıkları hizmettir. Bonfiglioli ekibi ilk günden Sun Metals için özel çözüm sağlama sürecine kadar bizimle birlikte çalıştı, tüm süreç boyunca her zaman yanımızda oldu. Ayrıca ihtiyacımız olan satış sonrası destek için de her zaman hazır bulunup yardımcı oldular."

#HDOseries #heavyduty #sunmetals