Bonfiglioli tekerlek çekiş tahrikleri, devrim niteliğindeki Tigon Teknolojisi’ne sahip Huddig bekho yükleyicilerde hassasiyeti ve verimliliği artırıyor.

Bonfiglioli İsveç’in lider bekho yükleyici üreticisi Huddig tarafından tasarlanıp üretilen yeni tam hibrid teknolojili makine için özel bir çözüm tasarladı ve geliştirdi. 

Redüktör, redüktör motoru ve tahrik sistemleri üretimi alanında lider konumunda yer alan Bonfiglioli, Huddig tarafından üretilen Tigon Teknolojisi’ne sahip bekho yükleyiciler için özel olarak tasarlanan 600 serisi tekerlek çekiş tahriklerinin geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu. Özel 4 çekerli tahriklerin her biri, 40.000 Nm çıkış torkuna ulaşma kapasitesine sahip ve sıvı soğutmalı 30 kW elektrikli motorla çalışıyor. Her tekerlekteki bağımsız kontrol, bekho yükleyicilerin kaygan yüzeylerde daha iyi sürülmesine olanak tanıyor. Bonfiglioli 610 serisi tahrikler aynı zamanda makinenin hassasiyetini artırarak, şehir merkezinde bulunan inşaat alanları gibi dar alanlarda daha kolay manevra yapma kabiliyeti sağlıyor. Huddig’in gereksinimleri doğrultusunda 4 tahrik de mükemmel ölçüde sessiz çalışıyor. 

Huddig’in tasarladığı Tigon Teknolojisi, dizel ve elektrik gücünü birleştirerek, daha önce inşaat makinelerinde olmayan bir düzeyde enerji üretimi ve rejenerasyon sağlayan hibrid bir teknoloji: Konsept makine, geleneksel bekho yükleyicilere göre çok daha düşük bir yakıt tüketimi sağlıyor. Bu teknolojiyi temel alan ve Bonfiglioli 4 çekerli tahriklerle donatılan yeni Huddig hibrid bekho yükleyici, emisyon üretmeden daha yüksek hassasiyet ve verimlilik sağlayarak diğer inşaat ekipmanı türlerine göre fark yaratıyor. 

Bonfiglioli, 40 yıldan uzun süredir inşaat ve arazi araçları için tahrikler tasarlayıp üretiyor. Bu pazarlarda lider konumunda yer alan Bonfiglioli, 2015 yılında O&K Antriebstechnik şirketini bünyesine katmasıyla birlikte ürün teklifini genişletti ve şimdi bugüne kadar üretilmiş en büyük nihai tahrik (3000 kNm’ye kadar tork) dahil olmak üzere, pazardaki en geniş nihai tahrik seçeneklerini sunuyor. 30 yıldan uzun süre önce elektrikli motorlar konusundaki yetkinliğini nihai tahrikler alanındaki uzmanlığıyla birleştirerek mobil ekipmanlara yönelik elektrikli ve hibrid teknolojiler üretmeye başlayan Bonfiglioli, bugün eksiksiz bir elektromobilite çözümleri portföyü öneriyor. 

Mobil Endüstriler Satış Direktörü Stefano Baldi şu açıklamayı yaptı: “Nihai tahrik teknolojisi ve elektromobilite çözümleri alanındaki uzmanlığımız, Bonfiglioli’yi Huddig’in inşaat sektörünün inovasyon ve teknik uzmanlık gereksinimlerini karşılayacak bir tahrik teknolojisi geliştirmek üzere tercih ettiği ortak haline getirdi.”