Uyarı: tarayıcınız güncel olmayabilir
Bu sitedeki özellikleri en iyi şekilde kullanmak için tarayıcınızı güncelleyin
Bonfiglioli'nin küresel araştırma ve geliştirme bölümü, en gelişmiş mekanik, elektrik ve hidrolik teknolojileri bir araya getiren çığır açıcı çözümler üretmektedir. En zorlu uygulama ihtiyaçlarını karşılayıp müşterilerimizin büyümesine destek olmaktadır. 

Grubun araştırma ve geliştirme bölümünde, dünya genelinde 200'den fazla çalışan yer almaktadır. 

Tasarım simülasyonu

Dişli grubu, termal ve yapısal simülasyon

Bonfiglioli'nin Ar-Ge bölümü ürünlerini tasarlamak ve ideal hale getirmek üzere en gelişmiş sanal simülasyon tekniğini kullanmaktadır. Bu işlem, somut modeller üretilmeden önce performans ve güvenilirlik hedeflerine ulaşılmasını sağlar. Pazara giriş serisini azaltır ve müşterilere olabilecek en iyi deneyimi sunar.

Bütün redüktör, motor ve invertörler, klasik mekanik, elektro mekanik ve elektronik esaslarını en gelişmiş hesaplama ve simülasyon sistemleriyle birleştirmektedir.
Bonfiglioli ürünlerinin uygulanabileceği olası alanların çok geniş oluşu sürekli olarak yeni zorluklar da ortaya çıkarmaktadır. Bunlar çalışma sırasında istemeden oluşan titreşim ve gürültü gibi doğrusal olmayan tabiata sahip statik ve dinamik sorunlardır. Motor kontrolü için bu durum genellikle elektrikli makinenin özel vasıflandırılması ve modellenmesini, hedef hareket profilinin açık veya kapalı döngülü elektronik kontrolünü optimize etmesini gerektirmektedir.
Redüktörlerin, tüm ürünlerimiz için temel transmisyon elemanı olması nedeniyle, Bonfiglioli performansı en düzeye çıkarmak ve verimliliği artırmak noktasında öncelikle bu parçalara odaklanıp bunlar üzerinde çalışmaktadır.
Bonfiglioli, düşük gürültü düzeyinin çok önemli olduğunu bilir, dolayısıyla şirket bütün redüktörlernın planlanması ve geliştirilmesi aşamasında gürültü düzeyini iyice araştırıp değerlendirir. Dişliye ait diş profilinin ideal hale getirilmesi, iç içe geçme gürültüsünü en alt düzeye indirir ve çalışma sırasında verimi artırır.
Bonfiglioli'nin teknik birimi, çalışma koşulları ne olursa olsun yüksek dişli direnci ve düşük gürültü arasında en iyi uyumu elde etmek üzere gelişmiş hesaplama yazılımı ve parametrik optimizasyon kullanmaktadır.
Grafico 1

Bu nedenle Bonfiglioli ürünleri, potansiyel kritik durumları belirlemek üzere tasarım aşamasında optimize edilmektedir. Bu durumların makine çalışmasını etkilemesini önlemek için odaklanılmış yapısal çözümler kullanılmaktadır. 
Statik ve dinamik sorunları aynı anda göz önünde tutan Bonfiglioli, aktarımın düzenli olmasını, titreşim olmamasını ve doğru kalitatif ve kantitatif ses emisyonu değerlendirme modellerine dayalı gürültü kontrolü sağlayan, teknik açıdan gelişmiş ürünler sunmaktadır.

Geliştirme aşamasında her ürünümüz üzerinde Sonlu Eleman Analizi yapılmaktadır. Bu da tüm sistemin yapısal hareketinin detaylı bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. İlk tasarım aşamasından itibaren ölçü ve ağırlık bakımından optimize edilmiş bir yapı oluşturmak ve aynı zamanda en iyi kalitede performans sağlamak mümkündür.

Statik ve dinamik sorunları aynı anda göz önünde tutan Bonfiglioli, transmisyonun düzenli olmasını, titreşim olmamasını ve doğru kalitatif ve kantitatif ses emisyonu değerlendirme modellerine dayalı gürültü kontrolü sağlayan, teknik açıdan gelişmiş ürünler sunmaktadır.

Geliştirme aşamasında her ürünümüz üzerinde Sonlu Eleman Analizi yapılmaktadır. Bu da tüm sistemin yapısal hareketinin detaylı bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. İlk tasarım aşamasından itibaren ölçü ve ağırlık bakımından optimize edilmiş bir yapı oluşturmak ve aynı zamanda en iyi kalitede performans sağlamak mümkündür.
 
Yıllar içinde, müşterilerimizin her türlü ihtiyacının karşılanması tasarımda itici bir güç olmuştur. Ürünlerimize yönelik akışkanlar dinamiği araştırmaları gittikçe daha da çok talep edilmektedir. 

Mekanik ve elektrik performans optimizasyonunda, Bonfiglioli elektronik kontrollerin performans ve güvenilirliğine odaklanmaktadır. Onaylı çalışma güvenliği dahil uluslararası standartlar ve kurum içi yüksek öneme sahip standartlara uygun olarak uzmanlardan oluşan özverili ekiplerimiz, Bonfiglioli invertör ve servo tahrik sistemlerinin geliştirilmesi, sanayileştirilmesi ve üretilmesi için çalışmaktadır. 
Gelişmiş dijital iletişime yönelik olarak özverili Ar-Ge ekibimiz ana Ethernet üzerinden invertör ve servo tahrik sistemlerimiz hakkında her türlü endüstriyel haberleşmenin mevcut olmasını sağlar. Ayrıca OPC-UA ve şifreleme güvenliği dahil Endüstri 4.0 gerekliliklerini yerine getirmek üzere en son teknolojileri sunar.
Endüstriyel uygulama ve hareket kontrolüne yönelik AC endüksiyon ve PM fırçasız elektrik motorları ile elektrik tahrik sistemleri tasarlama ve üretme konusunda yılların getirdiği tecrübeyle Bonfiglioli en gelişmiş tasarım ve simülasyon tekniklerini kullanabilir. Bunlar elektromanyetik FEM ve toplu parametreli termal ağ arasında gerçekleştirilen kapalı döngülü simülasyonlara dayanmaktadır. Belirli giriş sıcaklığında FEM'le hesaplanan güç kayıpları, hesaplanan ve belirtilen sıcaklıklar arasında birbirine yaklaşma olana kadar çalışma sıcaklıklarını belirlemek için kullanılmaktadır. Bu şekilde hem sabit hem de geçici uygulamalarda dinamik ve termal hareketi analiz etmek mümkündür.
Döngüde donanım içeren simülasyona yönelik özel uzmanlık ve ekipman, çok karmaşık somut sistemlerin ve elektrikli makinelerin hareketini bile kolay bir şekilde kopyalamamızı sağlar. Tümüyle gömülü bir donanım/yazılım ürününü etkinleştirmeden önce yüksek düzeyli algoritmalar yoluyla elektronik kontrol performansını ayarlayıp optimize etmekteyiz.

Ortak Mühendislik

Müşterilerimizin projelerini en baştan sonuna kadar desteklemekteyiz.

Bonfiglioli olarak, ürün geliştirmenin temel bazı etkenlere dayandığına inanmaktayız; bu temel etkenleri istemek, etkin süreçleri devreye almak ve müşteri ihtiyaçlarını doğru şekilde anlamak olarak sayabiliriz.
Geliştirme aşamasından model üretimi ve test etme işlemine kadar Bonfiglioli dünya çapında geçerli APQP standartlarına uygun açık bir süreç takip etmektedir.  
İlk olarak ekibimiz, özel uygulama uzmanından alınan derin analiz sonrasında müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirler.
Çok çeşitli uygulamalara yönelik tecrübemiz, hızlı tasarı geliştirmemizi ve gerekli gelişim sürecini net bir şekilde değerlendirmemizi sağlamaktadır.
Özel hesaplama araçlarıyla transmisyon kabiliyetlerini ve performansı simüle edebiliriz, bu da geliştirme süresinin kısalmasını sağlamaktadır.
Daha sonra ayarlama evresi tasarımızı temel performans, kurulum ve bakım faktörlerine göre uyarlamamızı sağlamaktadır.

Model hazır olduğunda Bonfiglioli, müşteri teslimatından önce performans, dayanıklılık ve verimliliği bir kez daha test etmek üzere modeli gerçeğe yakın çalışma koşullarında denemektedir.
Genellikle yüksek performans gösteren endüstriyel makinelerde başarının anahtarı üretkenlik, verimlilik ve güvenilirliği en üst düzeyde tutmak üzere invertör özelliklerini ve makine kontrol hareketini makinenin teknik özelliklerine göre uyarlama kabiliyetidir.
Başka bir ifadeyle hızlı makine döngüleri, en iyi enerji kullanımı, beklenmedik sıfır aksaklık.

Müşteriyle olan derinlemesine teknik etkileşimin ardından modelleme ve donanım, yazılım, mekanik, termal uçlu elektromanyetik uyumluluk düzeyinde uygulanan karma test teknikleriyle Bonfiglioli, müşteri makinesine ait temel performans göstergelerinde (KPI) net bir şekilde ölçülebilir mükemmel sonuçlar ortaya koyabilmektedir.
Bonfiglioli ürünleri, kurulumu yapılıp sahada çalışmaya başladığında mühendislerimiz, makine kullanımdayken veri toplama ve ürün performans takibiyle müşterilerimize destek vermeye devam etmektedir.

Test merkezleri, süreç

Bonfiglioli test merkezleri

Bonfiglioli test laboratuvarları, dünya genelindeki tesislerimizde tasarlanan ve üretilen çözümler için ürün takibi geliştirmekte, onaylamakta ve gerçekleştirmektedir.
Uzmanlarımız sadece AR-GE değil, teknik ve kalite departmanlarımızla da yakın işbirliği içerisinde çalışmaktadır. Bonfiglioli ürünlerini mercek altına alan ve dikkatli bir şekilde inceleyen uzmanlar, en küçük bileşenden genel çözümlere kadar tüm Bonfiglioli ürünlerinin onaylanmasında önemli bir rol oynar.

Bu test merkezleri, dişli kutusunun sağlam ve dayanıklı olduğundan ve resmi onay işlemi esnasında belirtilen özellikleri karşıladığından emin olmak için periyodik olarak ek testler yürütür.

Kullandığımız teknoloji

Sahip olduğumuz test laboratuvarları düşük ve orta gerilim, kontrol, güvenlik ve ölçüm kapsamında elektriksel, mekaniksel, iklimsel ve fonksiyonel testler gerçekleştirmek için geniş kapsamlı bir donanım ve bilgi birikimine sahiptir. Bu laboratuvarlar aynı zamanda dişli kutularımızın, hidrolik motorlarımızın, elektrikli motorlarımızın, invertörlerimizin ve diğer bileşenlerimizin kullanıldığı uygulama ve ortamları tam olarak taklit etmemize olanak tanır.
Bonfiglioli’de tüm boyutlara uygun çözümler sunuyoruz. Bunun yanı sıra sıcaklık, sarsıntı ve gürültüyü ölçmek üzere indüklenen çevresel koşullarda yürütülen test için gerekli güç ve hızı da sağlıyoruz.
Elektrikli motorlara yönelik sunduğumuz çözümler, ürün sertifikasyonu için uluslararası standartlarla uyumludur. Performans testleri ve uzatılmış gerilim testlerinde sistem çalıştırma parametrelerini kontrol edebilmekteyiz.

Bileşen testlerinde ise yağlama maddeleri, rulman ve conta analizi için kullanılan bir dizi laboratuvar ekipmanına sahibiz.

Söz konusu invertörler ve servo tahrikler olduğunda ise performans ve dayanıklılık testleri için motor/tahrik test çözümlerimiz ve ayrıca çevresel testler (sıcaklık, nem, vibrasyon) ve elektriksel güvenlik ve elektromanyetik bağışıklık/emisyon testleri dahil çeşitli elektriksel testler ve ölçümler için tesislerimiz bulunmakta.

Metal laboratuvarı

Metalurji laboratuvarımız, yüzey ısıl işlemleri ve metalografik yapının yanı sıra kimyasal bileşenlerin uygunluğunu kontrol eder. Bu testler, üretim uygunluğunun sürekli olarak doğrulanması ve geliştirme aşaması ile satış sonrası hizmetler esnasında meydana gelen arızaları analiz etmek için kullanılır.

Ar-Ge kabiliyetlerimizle ilgili daha fazla bilgi edinin

Müşterilerimize daha iyi hizmet sağlama

MÜŞTERİ

 • TEKNOLOJİ PLATFORMLARI
  • PLANET REDÜKTÖRLER
  • ENDÜSTRİYEL REDÜKTÖRLER
  • ELEKTRİK MOTORLARI
  • HİDROLİK MOTORLAR
  • MOTION CONTROL
 • IOT Merkezleri
 • Proses ve Yönetim Sistemleri
 • Ürün Değeri Mühendisliği
 • Ar-Ge Merkezleri
 • Proses ve Yönetim Sistemi

Ar-Ge merkezlerimiz

R&D Centers
 • Bonfiglioli Italy

  Bologna, Italy

  R&D for Industrial applications

  Industrial drives, electric motors

 • Bonfiglioli Italy

  Forlì, Italy

  R&D for Mobile & Wind applications

  Planetary drives, hydraulic motors, electric motors

 • Bonfiglioli Italy

  Rovereto, Italy

  R&D Mechatronics

  Electric motors

 • Bonfiglioli India

  Chennai, India

  R&D for Industrial, Mobile & Wind applications
  Planetary drives, hydraulic motors, industrial drives and electric motors
 • Bonfiglioli China

  Shanghai, China

  R&D for Mobile & Wind applications

  Planetary drives, hydraulic motors

 • Bonfiglioli Germany

  Hattingen, Germany

  R&D O&K

  Planetary drives, hydraulic motors

 • Bonfiglioli Germany

  Krefeld, Germany

  R&D Mechatronics

  Inverters

Bonfiglioli IIOT Teknolojisi

Bonfiglioli’nin IIoT teknolojisi, Bonfiglioli’nin sunduğu seçeneklerin sensörler, yazılım ve know-how tabanlı algoritmalar ile kombin edilmesi sayesinde sistemin sağlıklı bir şekilde işlediğini sürekli olarak izlemek amacıyla yenilikçi bir çözümdür.

Bonfiglioli kesitirimci bakım sistemi

Ar-Ge ekibi olarak müşterilerimizin makinelerinin üretkenliğini ve verimini en üst düzeye çıkarmak üzere kullanıma hazır tasarlanmış IIoT çözümleri sunmaktayız. Ar-Ge ekibi ve uygulama mühendisliğinden başlayan, durum izleme ve veri toplamaya kadar ulaşan verilerinizi değerli kılmak, işlerinizde yardımcı olmak ve gelişiminizi hızlandırmak için sizi desteklemektedir.
Sistemimiz özellikle muhtemel arızanın önceden belirlenmesinin , güvenilirliğin artırılması, çalışma maliyetlerinin, bakım masraflarının ve aksaklıkların azaltılmasında kritik öneme sahip olduğu uygulamalara yöneliktir. 
 

Çalışma  süresinin izlenmesi

Yağ ömrü

Dişli ve redüktör hasarları

Yağ durumu

Redüktör ve motor kullanım süresi

İşleyiş  parametrelerini izleme

Şoklar yükler ve standart yükler

Hız

Çıkış torku

Sıcaklık

Bonfiglioli durum  izleme sistemi ile ilgili daha fazla bilgi edinin

Kaydır
Bize ulaşın YUKARI
Uyarı :
siteyi çalıştırmak için tarayıcınızda javascript'i etkinleştirmeniz gerekir