Uyarı: tarayıcınız güncel olmayabilir
Bu sitedeki özellikleri en iyi şekilde kullanmak için tarayıcınızı güncelleyin

Bonfiglioli ağır hizmet tipi redüktör ve motorlar

Çinko işlemede kullanılan ve alandan tasarruf sağlayan ağır hizmet tipi redüktörler

Bir çok uygulamada ağır hizmet tipi büyük gövdeli redüktörler kullanılmaktadır. Redüktörlerin mümkün olduğunca güçlü, dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekirken aynı zamanda makineye entegre edilmesi açısından küçük ve değişken olması gerekir. Bu özellikler, çinko işleme işi yapan Sun Metals şirketi tarafından kullanılan Transmin Düşük Profilli Besleme Ünitesi (LPF) redüktörlerinin seçilmesinde en önemli kriterdi. Gereksinimleri karşıladığı için redüktör seçimi hızlı bir şekilde Bonfiglioli Ağır Hizmet Tipi HDO serisi redüktörlerden yana yapıldı.

HDOserisi

Batı Avustralya şirketi Transmin'e ait LPF, sadece kayışlı ve zincirli besleme ünitelerinin avantajlarını bir araya getirmekle kalmayıp sıradan besleme ünitesi teknolojisine göre Transmin besleme ünitesinin sahip olduğu ekstra özgün faydalar sunan hibrit besleme ünitesidir. Bu faydalardan biri de aynı konveyör ünitesinde taşıma yönünü yatay yönden eğimli yöne değiştirme imkanıdır. LPF ayrıca Avustralya şirketi Sun Metals tarafından son derece kısıtlı alana sahip çinko ocaklarında kullanılmaktadır. Bu nedenle koşulları karşılayan sadece bir kompakt besleme ünitesi uygundu.

Yüksek performansa sahip besleme ünitesinin kayışın üst yüzeyinden ayak plakalarının alt tarafına kadar en düşük profili 1,0 m bile olmayan dikey yüksekliğe sahiptir. Transmin'de Tasarım Baş Mühendisi Tony Warren şu sözleri söyledi: "Bu küçük boyutlar nedeniyle Sun Metals gibi müşterilerimizin sürekli çalışmasını sağlamak üzere LPF'ye yönelik kompakt fakat güvenilir redüktör kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır". 

Kompakt ve güçlü

Saatte 400 ton çinko konsantresi işleyen LPF'ye yönelik uygun redüktör seçimi, maksimum 190.000 Nm torka sahip, yüksek performans sergileyen Ağır Hizmet Tipi HDO 170 konik helis dişli redüktörden yana yapılmıştır. Bu durumda HDO 170 konik helis dişli redüktör, 190.000 Nm çıkış torkuna sahip 75 kW motorla sessiz ve titreşimsiz şekilde çalışmak üzere tahrik edilmektedir. Sun Metals'da besleme ünitesi, yana devrilen araçlarla yukarıdan doldurulan büyük bir besleme hunisinin altında bulunur. Transmin besleme ünitesi daha sonra çinko konsantresini işleme tesisine aktarır ve çinko konsantresi burada yüksek kaliteye sahip çinko metal haline getirilir.

Avustralya, Çin'den sonra dünyada ikinci büyük çinko üreticisidir. Çinko uzun süredir çelik ve demir parçalarda çinko metal kaplamasıyla korozyona karşı koruma (paslanmaya karşı koruma) sağlama gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Teknik anlamda bu işleme galvanizleme denir.

Yüksek performans ve kalite

Bonfiglioli'nin kompakt HDO (Ağır Hizmet Tipi Ortogonal) redüktör serisi, performansı optimize edilmiş mil kanalları, kaliteli rulman ve takonit keçelerden oluşmaktadır, bu da çinko ocaklarında olduğu gibi en zorlu çevre koşullarında bile yüksek performans ve stabilite sunmaktadır.

Giriş tarafında konik helis dişli kademesine sahip olan Ağır Hizmet Tipi Bonfiglioli redüktörleri, madencilik ve maden sanayisi gibi uygulamalarda zorlanmadan farklı hizmet alanlarını kapsamaktadır.

Küçük gövdelerde olduğu gibi 170 gövdede de çıkış milleri (erkek veya delik mil, sıkma bilezikleri) ve farklı giriş türleri içeren geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bütün redüktör grubunda olduğu gibi uygulama gereksinimlerini karşılayan yağlama ve çeşitli ısıtma ve soğutma seçenekleri mevcuttur. Güçlü motor ve kaplinlerle birlikte HDO redüktör serisi motorlu olarak da mevcuttur. HDO redüktör serisi yüksek tahvil oranlarında redüktör talebine de hitap etmektedir. 170 gövdede bu tip redüktör özellikle ağır sanayide kullanılmaktadır.

Hizmet ve destek fark yaratır

Yüksek kaliteye sahip Ağır Hizmet Tipi HDO serisi redüktörlerin yüksek tork yoğunluğu ve performansa sahip olmasının yanında çok amaçlı olması gibi tatmin edici teknik özelliklere ek olarak diğer özellikleri de LPF'de kullanımı açısından önemliydi.

Sayın Warren şunları aktardı: "HDO serisi redüktörün kompakt tasarımı LPF'de kullanılması açısından sağladığı en önemli avantajdı. Buna ek olarak, Bonfiglioli mühendis ekibinin sağladığı samimi hizmet ve uzman destek her zaman hızlı ve profesyoneldi." Transmin, imalat, madencilik, kaynakları ve kaba malzemeleri işleme sanayisine yönelik birinci sınıf teknik ekipman tedarikçisidir
Sayın Warren şu sözlerle devam etti: "Bonfiglioli tahrik sistemlerinin güvenilirliği birinci sınıf. Tahrik sistemlerini, Avustralya genelinde bazıları zorlu koşullar olmakla birlikte çok sayıda projede kullandık ve bu tahrik sistemlerinin dayanıklılık ve güvenilirliği her zaman mükemmeldi." 

İndir İndirin

Product Range DISCRETE MANUFACTURING & PROCESS INDUSTRIES D&P

tr

Keşfedin

Kaydır

İletişim Bilgileri

Bonfiglioli Headquarters
Via Giovanni XXIII, 7/A
40012 Lippo di Calderara di Reno - Bologna (IT)
irtibatını bul
Bonfiglioli Headquarters
Bize ulaşın YUKARI
Uyarı :
siteyi çalıştırmak için tarayıcınızda javascript'i etkinleştirmeniz gerekir