Bonfiglioli yeni Mekatronik Tahrik Çözümlerini Nuremberg'deki SPS IC Drives fuarında tanıttı

Bugün Almanya'da gerçekleşen SPS IC Drives fuarında yapılan basın toplantısında Bonfiglioli, en yeni ürünü olan ve 2,7 - 36 Newton metre geniş tork aralığına sahip entegre tahrik sistemi iBMD'yi tanıttı. Bu ürün son derece dinamik olan servo motor ve modern tahrik kontrol ünitesinin bütün özelliklerini taşımaktadır.

iBMD bağımsız tahrik sistemi olarak ya da kontrol sisteminin bir parçası olarak kullanılabilir. Konumlandırma, kamera profili, elektronik dişliler ve ara değer modu gibi hareket kontrol işlevleri, CANopen ve EtherCAT (CoE) üzerinden açık iletişim kadar yapısaldır. Ek özellikler, geniş çaplı dijital ve analog giriş çıkışları kapsamaktadır. Bir muhafaza içerisine entegre edilen ürün kontrol kabini içerisinde alan gereksinimlerini önemli derecede azaltır ve kablo masraflarından tasarruf sağlar. Dahası tahrik sistemi, Bonfiglioli tarafından üretilen hassas dişliler ile kombine edilebilir.

Son derece kompakt tasarımıyla beraber işlevsel özellikler bilhassa paketleme, baskı, etiketleme ve imalat işlerinin otomasyonu açısından faydalıdır. Dinamik ve son derece hassas tahrik sistemleri doldurma sistemleri ile elektronik üretim makineleri açısından da oldukça popülerdir.

Mekatronik tahrik çözümleri alanındaki sistematik gelişim, iBMD tahrik sistemiyle örneklendirildiği şekilde en modern sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

iBMD hakkında daha fazla bilgi edinin


#servodrives #spsipc#ibm