Uyarı: tarayıcınız güncel olmayabilir
Bu sitedeki özellikleri en iyi şekilde kullanmak için tarayıcınızı güncelleyin
Dünya çapında iş yapıyor ve sadece yatırımcımıza değil etrafımızdaki bölge ve insanlara karşı da büyük sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz.

Grubumuzun kurucusu Clementino Bonfiglioli, sorumluluk bilincimizin ilham kaynağıdır. O, gelecek lider kuşağına yardım edilmesinin hem kendileri için hem de içinde yaşadıkları toplumlar için daha iyi bir gelecek sağlayacağına inanırdı.

Bu nedenle bizler daha iyi geleceğin sadece tüm gençlerin eğitim alması sağlanarak mümkün olacağı fikrini benimsedik.

Babasının izinden giden ve mirasına sahip çıkan Sonia Bonfiglioli üç önemli destek noktamıza dayalı bazı girişimleri destekleyerek bu sosyal sorumluluk görevini geliştirmeye devam etmektedir: Gençler, Eğitim ve Bölgesel Kalkınma.

Sustainability Report

Sustainability Report 2020

tr

Sustainability Report 2019

tr

UGANDA’DA KALİTELİ BİR EĞİTİM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA!

Wakiso bölgesi, Uganda’nın orta kısmında bulunuyor. 2 milyondan fazla kişi ile ülkedeki en yoğun nüfuslu bölgedir. Bu alandaki hedefimiz, bölge çocuklarının nasıl gelecekte ailelerinin refahının iyileştirilmesine ve toplumlarının gelişimine katkıda bulunabilecek yetişkinler olacaklarını öğrenerek eğitilmeleri ve sağlıklı şekilde büyümeleridir.

Eğitim, bu ülkenin karşı karşıya olduğu en büyük zorluktur!

Ülkenin okur yazarlık oranlarının gösterdiği üzere, okul çağındaki çocukların %13’ü okula gitmiyor ve eğitim kalitesi oldukça düşük: Çocukların 2/3’ü ikinci sınıfın sonunda tek bir kelimeden fazlasını anlayamıyor ve ilkokulda sadece %3’lük bir kısım basit bir hikayeyi okuyabiliyor.

Katkılarımız ile Çocukları Kurtarın Projesi, okulda hazır bulunmalarını sağlayarak ve devamsızlık sorununa somut bir yanıt olarak çocukların eğitim kalitesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip çözümler sunarak 4 öğretmen için konut inşa edecektir.

Bu bizim 100 çocuğa eğitim sürekliliği ve kalitesi sağlayacağımız yoldur!

ÇOCUKLARI KURTARIN MİSYONU

Save the children organizasyonu, 100 yıldan fazla süredir risk altındakı kız ve erkek çocukları kurtarmak ve geleceklerini garanti altına almak için çalışmaktadır.

Biz hergün, çocuklarımıza sağlıklı doğum ve büyüme imkanı sunabilmek, eğitim görmelerini sağlayabilmek ve koruyabilmek için tutku, kararlılık ve profesyonelizm ile çalışmaktayız.
Bir acil durum anında, organizasyonumuz ilk varış yapan ve en son ayrılan kurum olmaktadır.
Yerel örgütler ile birlikte işbirliği içinde kalarak, azınlıkların ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmaya ve onların haklarını gözetmeye, seslerinin duyurulmasına çalışmaktayız

Ulaşılması en zor olanlar da dahil olmak üzere milyonlarca kız ve erkek çocuğun hayatlarını ciddi şekilde iyileştiriyoruz. Bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

DÜNYA GENELİNDE ÇOCUKLARI KURTARIN PROJESİ:

  • 122 ÜLKE
  • 30 ULUSAL ORGANİZASYONLAR
  • 38,7 MİLYON ÇOCUĞA ULAŞILDI
  • 2,2 MİLYAR $  FON TOPLANDI

Hindistan


Yaklaşık 10 yıl önce Chennai bölgesinde dezavantajlı erkek çocuklarına yardım etmek amacıyla CheerFutureLand projesi başlatılarak bir Erkekler Evi kuruldu. Açıldığından bu yana yaklaşık 50 çocuk, korunaklı bir çevrede yaşama, eğitim alma ve yüksek eğitime hazırlayan mesleki beceriler öğrenme ve iş gücüne katılma fırsatına sahip oldu. Sonia der ki:
Babam özellikle daha iyi bir gelecek için çocukları eğitmek ve onlara fırsat tanımak adına onlara yardım etmek isterdi.
Erkekler Evi'nin yakınlarında bulunan bir köye ikinci bir evin temelini atarak CheerFutureLand projemizi güçlendirdik.

Kızlar Evi olarak planlanan bu ev, dezavantajlı 50 kız çocuğuna birlikte yaşayabilecekleri güvenli ve korunaklı bir ortam sağlamak amacını taşıyor.
 
CheerFutureRoseLand projesi Ocak 2018'de tamamlandı.

Binada barınak, yemekhaneler, bahçeler, bir oyun alanı, dinlenme ve spor alanları, resim, dans, müzik, bahçe işleri ve daha pek çok müfredat dışı etkinlikler yer almaktadır. Önemli derslerin (matematik, fen, İngilizce, vs.) yanında terzilik ve bilgisayar becerileri gibi alanlarda mesleki eğitimler de günlük yaşamın bir parçası. Güvenlik ve emniyet açısından CCTV kameraları yerleştirildi ve güvenlik personeli ve bayan gözetmenler çalışmaya başladı.

İtalya

Bonfiglioli, yarının makine endüstrisinde istihdam edilecek parlak zihinlerin ve becerikli ellerin eğitimine odaklanmaktadır.

Clementino Bonfiglioli Ödülü – Leonardo Komitesi

2011 yılından bu yana Bonfiglioli, mezuniyet tezleri için bir ödüle teşvik ediyor, özendiriyor ve finansman sağlıyor. Adını şirketimizin kurucusundan alan bu ödül, çalışmalarında üst düzey başarı gösteren ve endüstriyel otomasyon, güç aktarımı ve kontrolü ya da yenilikçi mekatronik alanında bir diploma tezi tamamlayan gençlere verilmektedir.

Okul ve gerçek hayat arasında bir köprü

Düzenli olarak üretim ve proses mühendisliği yöneticilerimiz, Bologna'da Istituto Istruzione Superiore Aldini Valeriani; Vignola'da (Modena) Istituto Istruzione Superiore A. Paradisi; Forlì'de Istituto Tecnico Tecnologico Statale Guglielmo Marconi; Rovereto'da (Trento) Istituto Tecnico Tecnologico Marconi ve Rovereto'da (Trento) Centro di Formazione Professionale G. Veronesi gibi üst düzey ulusal teknik enstitülerden gelen son yıl öğrencilerine seminerler vermektedir.

2016 yılında 40 genç Grubumuzun bir parçası oldu ve onlara ilk iş tecrübelerini sunduk. 

Malpighi La.B

Clementino Bonfiglioli'ye ithafen robotik, BT ve 3D planlama ve tasarım laboratuvarı yaratma isteğiyle 2017 yılında Malpighi La.B kuruldu. Şimdiye kadar ilk kez bir lisede, iş ve araştırma dünyasıyla bağlantılı bir şekilde gençlerin kendilerini test etmek, deney yapmak ve fikir geliştirmek için teknolojiyi araç olarak kullandığı bir öğrenme ortamı oluşturuldu.

Burası Liceo Malpighi'de kurulmuş özel bir alan olup bölgedeki tüm öğrencilerin ziyaretine açıktır. Somut problemlerin çözülmesi, artan karmaşıklığın getirdiği tasarım sorunlarıyla uğraşılması ve kişinin kendisini en yenilikçi teknolojilerle ifade etmesi için çok disiplinli yaklaşımlarla deney yapma fırsatı sunmaktadır.

MUS-E

MUS-e (Müzik Avrupa), çok sayıda göçmen çocuğunu ya da ciddi sosyoekonomik veya kültürel zorluklar yaşayan çocukları barındıran ilkokullara tahsis edilmiş çok kültürlü bir Avrupa projesidir. Bu proje, entegrasyona ve iletişime teşvik eden ortak dil olan sanatsal ifade yöntemleriyle (müzik, tiyatro, dans, görsel sanatlar) yeni nesilleri eğitmek amacıyla kemancı Yehudi Menuhin'den alınan ilhamla 25 yıl önce oluşturulmuştur.

Mus-e projesinin amacı, sıra dışı enstrümanların kullanımıyla çocuklar arasında ilişki kurmayı, sosyalleşmeyi ve yaşantıların paylaşılmasını kolaylaştırmaktır. Kuruluş 12 Avrupa ülkesinde ve ayrıca Brezilya, İsrail ve Senegal'de faaliyet yürütmektedir.

Emilia Romagna Epilepsy Association (AEER)

Bonfiglioli, Bologna'daki Bellaria Hastanesi'nde Çocuk Nöropsikiyatri Bölümü'nün Kompleks İşlem Birimi'ne (UOC) ait 6 ila 16 yaş arasındaki çocuklar arasından 60 hastanın bilişsel ve duygusal işlevlerini izleyip tedavi eden bir pilot projede Emilia Romagna Epilepsi Derneği'ni (EER) desteklemektedir.

Araştırmanın sonuçları yayınlanıp ulusal konferanslarda sunulacak, bu sonuçlar bölgesel ve daha sonra ulusal düzeyde okul ve eğitim personeline yönelik "Epilepsi Okulu" adıyla eğitim girişimi oluşturmak üzere eğitim etkinliklerinin başlatılmasını sağlayacak.

MODERNISSIMO

Bonfiglioli'nin odaklandığı alanlardan diğer ikisi de sanat ve kültürel mirastır. Bu girişim, Palazzo Ronzani içerisindeki Modernissimo sinemasının restorasyonuna katkıda bulunmuştur. 1913 ve 1915 yılları arasında inşa edilen bu bina sadece sinema değil aynı zamanda bir yeraltı tiyatrosuna da ev sahipliği yapan çok işlevli bir yapıdır.

Vietnam

2001 yılından bu yana Ho Chi Minh şehrinde fakir ve zarara uğramış çevrelerden gelen çocuklara ücretsiz eğitim sağlayan bir okulu desteklemekteyiz. Okulu iyileştirmek için öğretmen eğitim programları ve yapı işleri yürütmekteyiz.

Şu anda okulda 92'si okulda öğle yemeği yiyebilen çocuk olmak üzere toplam 130 çocuk eğitim görmektedir. Bu imkan çocukların büyümeleri için önemli bir unsur olmakla beraber sağlıklı beslenmelerine de olanak tanır.

Okul, gönüllü üniversite öğrencilerinin öğretim faaliyetlerine yardımcı olması adına üniversitelerle işbirliği programı geliştirmiştir.

Diğer ilginç girişimler, çocukların daha huzurlu olmasına ve iletişim becerisi geliştirmesine yardımcı olmak için psikolog tarafından yapılan ziyaretler ve çocuklara hayvanlara nasıl bakacaklarını öğretecek bir veterinerle işbirliği yapılmasıdır.

Güney Afrika

1990 yılından bu yana Johannesburg'daki St. Mary’s Okulu Ikusasa Lethu Programıyla zarar görmüş ve gelecek vaat eden genç kızlara, bu zorlu dünyada sorumluluk sahibi bireyler olmaya hazırlanmaları için birinci sınıf eğitim sunmaktadır. Bonfiglioli, kızların ihtiyacı olan her şeyi sağlayarak St. Mary’s Kurumu'nu desteklemektedir.

Şu anda program Alexandra bölgesinden gelen 300'ün üzerinde öğrenciyi ağırlamaktadır. Bölgesel bir girişimden daha fazlası olan Ikusasa Lethu Programı, Güney Afrika'daki eğitime yönelik aksaklıkları gidermek üzere daha geniş bağlamda eğitim sistemine katkıda bulunmaktadır.

Amaç yüksek eğitimde gerekli olan kişisel, sosyal ve akademik becerileri geliştirmek, böylece öğrencilerin gelecekte toplumlarına katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Slovakya

Slovakya'daki bağışlarımız ve sponsorluklarımız Povazska Bystrica mesleki ortaokulunda eğitim etkinliklerine finansman sağlanmasına katkıda bulunmuştur. Bu etkinlikler Povazska Bystrica'daki çocuk, öğrenci ve yetenekli gençlere yönelik resim atölyeleri ve spor kuruluşları, şehirde gerçekleştirilen Povazska Bystrica'nın Genç Yeteneği, Cooltajner, Umut Koşusu ve Gece Koşusu gibi çeşitli kültürel etkinliklerdir.

İngiltere

Bonfiglioli İngiltere, İngiltere'de öğrenme güçlüğü olan gençler ve onların ailelerine yönelik bir sirk gösterisi olan Circus Starr girişimine yıllardır finans sağlamaktadır.

Bonfiglioli her zaman yerel topluluklarımıza yardım etmekle yakından ilgilenmiştir. Bu nedenle İngiltere şubemiz tüm oyunculara yeni ekipmanlar sağlamak üzere Rainford Under 8 futbol takımının sponsorluğunu yapmaktadır. Yeni kız takımı ve toplamda 25 takımıyla bu kulüp, elimizden geldiğince desteklemekten mutlu olduğumuz ve tamamen gönüllü kişiler tarafından yönetilen bir kulüptür!

Bize ulaşın YUKARI
Uyarı :
siteyi çalıştırmak için tarayıcınızda javascript'i etkinleştirmeniz gerekir