Makaralı konveyörler için redüktörlü motorlar: UAB VMG Technics - Hidrobalt-Bonfiglioli ortak mühendisliği

UAB VMG Technics, VMG Group’un yirmi şirketinden biridir; Litvanya'da, ahşap panellerin yapıldığı ve ağırlıklı olarak mutfak bileşenleri olarak ünlü bir küresel marka tarafından kullanıldığı Klaipeda ve Akmenė'de iki tesisi bulunmaktadır.

VMG Group, sürdürülebilir ahşap ürünleri, yenilenebilir enerji parkı, yenilik ve teknoloji endüstrisi geliştirme, inşaat ve altyapı için tasarlanmış ahşap yapılar, Baltık Devletleri, Polonya ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinde etkin endüstriyel gayrimenkul yönetimi için ahşap işleme ve imalatına yatırım yapmaktadır.

VMG Group üretiminin %90'nından fazlası dünya çapında 30 ülkeye ihraç edilmektedir.

Bonfiglioli, tüm teknik özellikleri kapsamasına olanak tanıyan piyasadaki benzersiz bilgi birikimi sayesinde, UAB VMG Technics ahşap panellerini taşımak için mükemmel makaralı konveyörler tasarladı.

Zorluk: daha verimli bir makaralı konveyör sistemi ve sürekli yardım

Geçmişte, makaralı konveyörler için UAB VMG Technics, çok daha az karmaşık olmasına rağmen, yerleşik bir invertöre geometrik olarak benzer bir yerleşik makine kullandı. Bu durum, makineyi düzenli olarak başlatıp frenleyebildiği, ancak hız rampalarını ve çalışma döngüsü varyasyonunu tam olarak yönetemediği anlamına gelir.

Bir Bonfiglioli rakibi tarafından sağlanan bu tür bir çözüm makul fiyatlıydı, ancak teknolojik olarak gelişmemiş bir elektronik parça ve sadece alınan verilere değil, aynı zamanda önceki deneyimlere de dayanan elektromekanik bir parça içeriyordu.

Elektronik açıdan bakıldığında, bu projenin zorlukları, müşteriye satış öncesi, invertör işletmeye alma ve satış sonrası aşamalarda sürekli destek sağlamayı da içeriyordu.

 

Sonuç olarak, VMG Technics UAV'nin bir ortakta aradığı şey şuydu:

  • güvenilirlik, kararlılık artı doğru teknik bilgi
  • ortak mühendislik projesi geliştirme yeteneği
  • satış öncesi aşamada mükemmel mekatronik desteği
  • teslimat sürelerinin ve satış sonrası aşamasının tam zamanında yönetimi

 

VMG Technics UAV makaralı konveyörleri için Bonfiglioli çözümü

Daha önce VMG Technics UAV makaralı konveyörlere monte edilen ekonomik çözümler ile karşılaştırıldığında, Bonfiglioli'nin sunduğu sistem daha sağlam redüktörlü motorlar ve çok daha performanslı bir invertör içeriyordu.

Hızlanma ve yavaşlama rampaları için iş döngüsünde değişiklikler önerilmiş ve hemen kabul edilmiş ve DGM-MPM ile kontrolün avantajları tanıtılmıştır. Bu durum, çok kullanıcı dostu ve daha esnek olduğunu kanıtlar ve döngüyü hızlı, kapsamlı ve etkili bir şekilde yönetir.

Bonfiglioli, UAV VMG Technics tarafından son derece verimli olarak kabul edilen sağlam yüksek performanslı çözüm geliştirebildi, ancak ikincisi henüz benzer bir sistem kullanmayı düşünmemişti.

Tedarik edilen cihazlar şunlardır:

  • 1.1 kW'ta 34 adet C41 + MX + 1.5 kW'da DGM-MPM
  • 1.1 kW'ta 18 adet C36 + MX + 1.5 kW'da DGM-MPM
  • 0.75 kW'ta 24 adet C32 + MX + 0.75 kW'da DGM-MPM
  • 1.5 kW'ta 66 adet A 30 + MX + 1.5 kW'da DGM-MPM

Yukarıda belirtilen ürünler Akmenė tesisinde monte edilmiştir.

Redüktörlü motorlar bir pinyon dişli zincir sistemi üzerinden makaralı konveyörlere bağlanmıştır, her redüktörlü motor, her redüktörlü motora ait bir invertör tarafından kontrol edilmiş, makineye monte edilmiş ve bir PLC'ye bağlanmıştır.

Bu projede Bonfiglioli'nin ana ortak olarak seçilmesine yol açan ana unsurlar şunlardı: bir ortak mühendislik projesini yönetme yeteneği, ortak niyetler, Bonfiglioli'nin ekibinin birliği ve kararlılığı ve Litvanya'daki resmi EN İYİ ortak olan Hidrobalt ve ayrıca satış öncesi aşamada sağlanan mükemmel mekatronik desteği.

Bu sonuç, işletmeye alma aşaması için harici bir elektronik danışmana ve Bonfiglioli'nin sürekli desteğine güvenerek redüktörleri bir alt üniteden monte eden yerel distribütör ile yakın işbirliği sayesinde de elde edildi